DOMİNİK CUMHURİYETİNDE İSPANYOLCA ÖĞREN

 

DOMİNİK CUMHURİYETİNDE 100 DOLARA 3 AYDA İSPANYOLCA VEYA DİĞER YABANCI DİLLER KURSU

 

 

Santo Domingo’da bulunan bu üniversitede şimdiye kadar gördüğüm en ucuz ispanyolca ve diğer yabancı diller kursu veriliyor. Üniversitenin kendi bünyesinde verildiği için bu kadar ucuz.

 

Her bir seviye 3 aylık periyotta haftada 10 saat olarak veriliyor. Ben ilk seviyeden başladım ama zaten birazcık anlayıp konuşabiliyordum. Şunu söylemekte fayda var:

⇒Öğretmen ispanyolcayı ispanyolca anlatarak öğretiyor. Biliyorum biraz komik bir durum ama öğrenmek açısından çok hızlı oluyor. Benim tavsiyem önce kendi kendinize kelime ezberlemeye başlayın. Öğretmen çok yavaş, basit ve tane tane konuşuyor ben azıcık ispanyolcamla onu anlıyordum.

 

İspanyolca öğretmenim

 

 

→Gitmeden önce okula kayıt olamazsınız. Oradan kayıt olunabiliyor. Santo Domingo’ya gittiğinizde bu üniversiteyi herkes bilir. O yüzden bulmak zor olmayacaktır.

 

Dominik Cumhuriyetinde 4 ay kaldığım süre içinde bu kursa yazıldım ve ispanyolcamı baya ilerlettim. Hafta içi her gün sabah 10-12 arası olan bu sınıfta yaklaşık 20 kişiydik. 2 Çinli, 1 Pakistanlı ve benim dışımda sınıfın geri kalanı Haiti’liydi.

Eğer İspanyolca biliyorsanız, üniversitede verilen diğer yabancı kurslara da gidebilirsiniz. Aşağıdaki fotoğrafta sağda gösteriliyor:

 

 

 

Buradan üniversitenin yabancı diller sayfasının linkine de ulaşabilirsiniz. (Site sadece ispanyolca)

→Şunu da söylemek istiyorum. Üniversitenin %99’u melez veya zenci olduğu için size çok bakıyorlar. Yani küçük bir rock star gibi hissedebilirsiniz 😀

 

 

Sınıftaki Haiti’li Arkadaşlarım

 

 

 

 

Bad student

 

→İspanyolca için özellikle Guatemala’da da uygun kurs seçenekleri mevcut.

 

⇒Son olarak İspanyolca veya başka yabancı dil öğrenmek için buradan ayarlayacağınız kurslara “yurt dışı eğitim” başlığı altında bir ton para vermenize gerek yok. Çünkü buradaki şirketler sizin üstünüzden çok fazla komisyon alıyor. Öğrenmek istediğiniz dilin konuşulduğu ülkelere gidip kendiniz her zaman ucuza eğitim verecek bir üniversite veya kurs bulabilirsiniz. Boşuna buradaki şirketlere neredeyse eğitiminizin yarı fiyatı kadar komisyon ödemeyin.

 

Bir Cevap Yazın